KAYNAKLAR

FON KAYNAKLARI

Ar-Ge projelerindeki en önemli unsurlardan biri finansmandır. Ar-Ge süreci boyunca konusunda teknik olarak potansiyeli bulunan ama finansman olarak Ar-Ge süreçlerini yönetemeyecek kurumlar için kamu veya özel kuruluşlar tarafından sağlanan fonlar ve hibeler bulunmaktadır. Uzman personelin kaygı duymadan; süre veya satış baskısı altında olmadan çalışması gerekmektedir. Bu konuda kendi imkanlarını kullanabilen firma sayısı oldukca azdır.

images

Hazırladığınız projenin sununmu ile birlikte  TUBİTAK, KOSGEB, KALKINMA AJANSLARI, Bakanlıklar, Kamu ve Özel Finansman kuruluşlarından tamamı veya projenin bir kısmının finansmanının sağlandığı destekler bulmak mümkün olmaktadır. Bu destekler %50 ile %100 arasında hibe olarak Ar-Ge kuruluşa sağlanmaktadır.

Projelerinizin hazırlanması ve ilgili fonlar ile ilişki kurulması yönünde bizlerden destek alabilirsiniz.

İNSAN KAYNAKLARI

Araştırma ve geliştirme, devamlılık gerektiren ve ancak tecrübeli personeller tarafından yapılabilecek iş süreçleri içermektedir. Kurumsal olarak büyümeyi ve Ar-Ge yapmayı hedefleyen firmaların en önemli problemi, ilgili alanlarda sorumluluk alabilecek doğru kişiler ile çalışabilmektir.  

ik

İnsan kaynakları konusunda bir veri tabanı oluşturmak ve bu bilgileri personele ihtiyaç duyan firmalar ile paylaşmak amaçlarımız arasında yer almaktadır. Özellikle tecrübeye önem vererek Ar-Ge çalışmalarında üst ve orta düzey yöneticiler, idareciler, proje liderleri, sektörüne göre uzman Ar-Ge personeli, teknik personel ve kurumsal pazarlama personelleri konusunda hem iş verenler hem de görev almak isteyenler bize kayıt bırakabilir. Bu konuda ayrıca TÜBİTAK tarafından oluşturulan bir veritabını da bulunmaktadır:

ARBİS – Araştırmacı Bilgi Sistemi > https://arbis.tubitak.gov.tr/pages/bilgipinari/index.htm

Talepleriniz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

[contact_form]

 

Milli Ar-ge