PROJE HAVUZU

projehavuzu

Her konuda Ar-ge yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz sonuçların hem ekonomik hem de ülke yararına bir değer oluşturması beklenmektedir.

Son dönemde çok önemli ve değerli projeler yapılmasına karşın bir o kadar da değer oluşturmayan hatta yarım bırakılarak sonuca ulaşmayan proje ve Ar-ge çalışmaları da bulunmaktadır.

Doğal olarak zaman kaybı ve kaynak kaybı kaçınılmaz !

Bu konuda Ar-ge firmalarını doğru yönlendirmek için devlet tarafından ulusal önem arz eden projeler ile ilgili çalışmalar yapılıp yayınlanmaktadır.

TÜBİTAK tarafında yapılan araştırmalara göre yayınlanan “Ulusal Bilim, Teknoloji ve Yenilik Stratejisi (UBTYS)” çalışması ile Türkiye için 2011-2016 arasında kalkınmada öncelikli alanlar belirlenerek bu yönde her sene eylem planı açıklanmaktadır.

Ulusal Bilim, Teknoloji ve Yenilik Stratejisi (UBTYS) 2011-2016

Ulusal Bilim, Teknoloji ve Yenilik Stratejisi (UBTYS) 2011-2016 / 2013 Eylem Planı

Özellikle Bilişim ve İletişim Teknolojileri, Otomotiv, Enerji, Gıda, Tarım, Sağlık ve diğer üretime yönelik Sanayi Ar-ge projeleri öncelikli alanlar arasında yer almaktadır.

>TÜBİTAK kalkınmada Öncelikli Alanlarda Proje Çağrıları

Milli Ar-Ge olarak tecrübelerimize dayanarak geliştirmiş olduğumuz proje fikirlerini de

Ar-Ge Havuzu Proje Önerileri” altında sizlerle paylaşıyoruz. Bu konuda detay bilgilendirme ve projeler hakkında bizimle irtibata geçebilir ve talepte bulunabilirsiniz.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.”

Milli Ar-ge