Araştırma ve Geliştirme Projeleri için Çağrı

Çağrıda bulunuyoruz:

Mühendislik diploması ile HİZMET sektöründe bulunan tüm çalışanları yerli ÜRETİM sektörüne çağırıyoruz.

Bugüne kadar yabancı veya yabancı ortaklı firmalarda çalışan, yabancı ürünlerin destek hizmetlerini veren ve yurt dışından gelen ithal ürünlerin Türkiye temsilciliğini yapmakta olan firmalarda çalışan, beyaz yakalı tüm çalışanları, tecrübelerini yerli ürünlerin üretilmesi ve bu yönde ar-ge faaliyetlerine destek vermeleri için çağrıda bulunuyoruz !

Bir çok alanda yurt dışından gelen ürün ve çözümleri satın almaktayız. Satın alma, bakım, servis ve yenileme hizmet bedellerini ödeyerek ilgili firma ve dolaylı olarak başka ülkelerin ekonomileri için kaynak sağlamaktayız. Bu kaynaklar da doğal olarak yeni ürünlerin üretilmesi için yeni ar-ge çalışmalarına harcanmakta ve tekrar ülkemize pazarlanmaktadır. Çalışarak ve emek vererek kazanmış olduğumuz kaynak yurt dışına gitmektedir.

Yurt dışına aktarılan kaynağı içeride tutabilmek ve büyüyen ekonomimize katkıda bulunmak için firmaların tercihlerini yerli ürünleri almaları yönünde özendirmemiz gerekmektedir. Bunun için de yabancı ürünlere rakip aynı ölçüde güvenli ve kaliteli ürünler üretmemiz gerekmektedir. Bu sağlandığı taktirde yerli üretici firmalar da Ar-ge ve yeni ürünler geliştirmek için ihtiyaç duydukları kaynakları bulmuş olacaklardır. Bugün bu kaynak desteği devlet tarafından sağlanmaktadır.

Bu nedenle tecrübesi olan herkesi yerli ürünlerin üretilmesi ve milli ar-ge projeleri gerçekleştirmek için çağrıda bulunuyoruz. Özellikle, kalkınmada öncelikli Bilişim ve İletişim Teknolojileri, Otomotiv, Enerji, Gıda, Tarım, Sağlık ve diğer üretime dönük sanayi gibi alanlarda milli projelere ve ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Devlet tarafından bu yönde birçok Ar-ge hibe desteği verilmekte ve girişimcilere bir çok fırsat tanınmaktadır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır !

Altan Tektaş

altan@milliarge.com

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Altan Tektaş hakkında

Altan Tektaş - 1972 İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi - Bilgi Güvenliği Danışmanı - Ar-ge ve Proje Danışmanı Bilişim sektörüne 1993’te yazılımcı-sistem analiz programcı olarak IBM’de giren ve kariyerine aynı ünvan ile Demirbank bilgi işlemde devam eden Altan Tektaş, farklı firma ve yazılım projelerinde görev aldıktan sonra 1999 senesinde, ağırlıklı olarak internet ve ağ güvenlik ürünlerini pazara sunan Infonet firmasında, projelerden sorumlu satış müdür yardımcısı olarak görev almıştır. O dönemde; Türkiye de ilk sayılabilecek banka ve finans kuruluşlarındaki firewall, ids-ips, content filtering, antivirüs çözümleri ve bilgi güvenliği gibi güvenlik projelerinde yer almıştır. 2008'den sonra profesyonel yönetici olarak firmalarda çalışmış, bilgi ve ağ güvenliği konusunda satış ve eğitim faaliyetlerinde de bulunmuştur. 2009-2011 senelerinde TUBİTAK destekli özel sektör ve devlet projelerinde proje danışmanlığı da yapan Altan Tektaş, halen Tubitak projeleri ve Ar-ge firmaları için iş ve proje geliştirme, marka yaratma konularında kurumsal danışmanlık yapmaktadır. Bilgisayar Programcılığı ve İşletme diplomalarına sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir