Fuar Desteğine Yeni Düzenleme

Eknomi Bakanlığı; Fuar desteğine yeni düzenleme getirdi – 11-01-2014 15:10

Ekonomi Bakanlığı, 15 bin dolarlık fuar desteği uygulamasına `prestijli fuar` adı altında yeni düzenleme getirildi. Ekonomi Bakanlığı, 15 bin dolar olan fuar desteğini, her yıl sektörlerin seçeceği bir `prestijli fuar` için 50 bin dolara çıkaracak.

Ekonomi Bakanlığı, `prestijli fuar desteği` uygulamasına başlıyor. Şirketlere, fuar başına 15 bin dolara kadar verilen destek, her yıl sektörlerin seçeceği bir fuar için 50 bin dolara kadar çıkarılacak. Ayrıca 20 puanlık ilave destek sağlanan 15 hedef ülkeye, 2014 yılı için Singapur çıkarılarak Tayland eklenecek.

Ekonomi Bakanlığı`na geçtiğimiz yıl 243 yurt dışı fuar için başvuru geldi ve toplam 165.6 milyon dolarlık destek sağlandı.

 

Bu yazı Hibe Destekler kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Altan Tektaş hakkında

Altan Tektaş - 1972 İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi - Bilgi Güvenliği Danışmanı - Ar-ge ve Proje Danışmanı Bilişim sektörüne 1993’te yazılımcı-sistem analiz programcı olarak IBM’de giren ve kariyerine aynı ünvan ile Demirbank bilgi işlemde devam eden Altan Tektaş, farklı firma ve yazılım projelerinde görev aldıktan sonra 1999 senesinde, ağırlıklı olarak internet ve ağ güvenlik ürünlerini pazara sunan Infonet firmasında, projelerden sorumlu satış müdür yardımcısı olarak görev almıştır. O dönemde; Türkiye de ilk sayılabilecek banka ve finans kuruluşlarındaki firewall, ids-ips, content filtering, antivirüs çözümleri ve bilgi güvenliği gibi güvenlik projelerinde yer almıştır. 2008'den sonra profesyonel yönetici olarak firmalarda çalışmış, bilgi ve ağ güvenliği konusunda satış ve eğitim faaliyetlerinde de bulunmuştur. 2009-2011 senelerinde TUBİTAK destekli özel sektör ve devlet projelerinde proje danışmanlığı da yapan Altan Tektaş, halen Tubitak projeleri ve Ar-ge firmaları için iş ve proje geliştirme, marka yaratma konularında kurumsal danışmanlık yapmaktadır. Bilgisayar Programcılığı ve İşletme diplomalarına sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir