Kategori arşivi: Hibe Destekler

Kalkınma Ajansı, Kosgeb, Tubitak, TTGV, Bakanlık ve diğer Kamu Proje Hibe Destekleri Hakkında

Fuar Desteğine Yeni Düzenleme

Eknomi Bakanlığı; Fuar desteğine yeni düzenleme getirdi – 11-01-2014 15:10

Ekonomi Bakanlığı, 15 bin dolarlık fuar desteği uygulamasına `prestijli fuar` adı altında yeni düzenleme getirildi. Ekonomi Bakanlığı, 15 bin dolar olan fuar desteğini, her yıl sektörlerin seçeceği bir `prestijli fuar` için 50 bin dolara çıkaracak.

Ekonomi Bakanlığı, `prestijli fuar desteği` uygulamasına başlıyor. Şirketlere, fuar başına 15 bin dolara kadar verilen destek, her yıl sektörlerin seçeceği bir fuar için 50 bin dolara kadar çıkarılacak. Ayrıca 20 puanlık ilave destek sağlanan 15 hedef ülkeye, 2014 yılı için Singapur çıkarılarak Tayland eklenecek.

Ekonomi Bakanlığı`na geçtiğimiz yıl 243 yurt dışı fuar için başvuru geldi ve toplam 165.6 milyon dolarlık destek sağlandı.

 

Girişimcilere 50 bin lira “tanıtım ve pazarlama” Desteği

Girişimcilere 50 bin lira “tanıtım ve pazarlama” desteği… | Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, geliştirdiği teknolojik ürünü yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak ve pazarlamak isteyen girişimcilere 50 bin liraya kadar hibe desteği vereceklerini açıkladı.

Ergün, , Ar-Ge ve yenilik projeleri neticesinde ortaya çıkan teknolojik ürünler veya prototiplerin yeterli derecede tanıtım ve pazarlanmasının yapılamadığını belirterek, fikirden ürüne, üründen pazara giden zincirin halkalarında eksiklik kaldığını ve böylece bu ürünlerin ticarileşemediğini ifade etti.

http://sanayi.gov.tr/NewsDetails.aspx?newsID=7869&lng=tr

http://sagm.sanayi.gov.tr/ServiceDetails.aspx?dataID=355

Milli Ar-Ge